Psychoterapia, psychologia, terapia par i małżeństw, seksuologia oraz inne specjalności dostępne w formie stacjonarnej oraz online.
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Łódź

ul. Piramowicza 7 lok. 1, 90-254 Łódź

Wejście:
brama, frontowa oficyna.

Email: kontakt@strefapsychoterapia.pl
Phone: +48 690 015 002

Image Alt

Paulina Albińska

Paulina Albińska: Psychoterapia Łódź
Paulina Albińska
Psycholog, Psychoterepeuta
Book appointment
We are here for you.
Book appointment
Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (CTPB nr 47), psycholog, pedagog, psychosomatyk. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Instytutu Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Wiedzę z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej zdobyła w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie & Oxford Cognitive Therapy Center. Podyplomowo ukończyła także studia Psychosomatyka i Somatopsychologia (SWPS w Poznaniu), Zarzadzanie Zasobami Ludzkimi (SWPS w Warszawie) oraz Public Relations (SGH w Warszawie). Absolwentka licznych szkoleń z zakresu diagnostyki i pracy terapeutycznej (m.in. 150 h szkoleń prowadzonych przez Polski Instytut Ericksonowski oraz 100 h szkoleń w terapii ACT). Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy klinicznej zdobyte podczas współpracy z wiodącymi łódzkimi szpitalami, gdzie w charakterze psychologa klinicznego wspierała osoby z rozpoznaniem zaburzeń psychicznych i somatycznych. Pracowała także w prywatnych placówkach opieki zdrowotnej, fundacjach i organizacjach pozarządowych. Przez kilka lat była dydaktykiem Wydziału Lekarskiego UMED w Łodzi, a obecnie jest adiunktem w Instytucie Nauk Społecznych w WSBiNoZ w Łodzi. Prowadzi terapię indywidualną w oparciu o dorobek klasycznej terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) oraz terapii III-fali, zwłaszcza Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT). Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej, Association for Contextual Behavioral Science, Association for Contextual Behavioral Science Polska oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Autorka kilkunastu publikacji naukowych poruszających tematykę z pogranicza nauk społecznych i nauk o zdrowiu. Prowadzi psychoterapię osób dorosłych z depresją i innymi zaburzeniami nastroju, z lękiem, z zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym; po traumach, wypadkach i urazach; doświadczających dolegliwości bólowych; z przewlekłymi chorobami somatycznymi o podłożu strukturalnym i czynnościowym oraz zaburzeniami psychicznymi z objawami somatycznymi (pod postacią somatyczną); z innymi zaburzeniami psychicznymi; a także doświadczających kryzysów i trudności życiowych oraz osób z niską samooceną. W trakcie procesu terapeutycznego koncentruje się na uczeniu pacjenta posługiwania się technikami pomagającymi nie tylko rozwiązywać aktualne trudności życiowe i zdrowotne, ale także podążać w kierunku istotnych dla niego celów i wartości. W pracy terapeutycznej praktykuje uważność wierząc, że zaciekawienie drugim człowiekiem, wzajemna życzliwość, empatia i otwartość w komunikacji stanowią czynniki wspierające we wszystkich rodzajach relacji międzyludzkich.
Specialty Psycholog, Psychoterepeuta
Work Days

 

Pani Paulina jest bardzo wyrozumiałą, cierpliwą i profesjonalną terapeutką. Wzbudza zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Pomaga podejmować konkretne działania mające na celu rozwiązanie problemów, z którymi się zgłoszono, ale również zauważa wiele aspektów, z których nie zdawano sobie sprawy. Zdecydowanie polecam terapię z panią Pauliną.

Aleksandra Wszystkie prezentowane opinie są zweryfikowane

Pani Paulina jest zdecydowanie najwyższej klasy specjalistką w swojej dziedzinie, bardzo mi pomogła w trudnym momencie mojego życia. Do każdej sesji podchodzi z zaangażowaniem oraz ogromną dozą empatii. Pani Paulina jest ciepłą i życzliwą osobą, zawsze podchodzi z szacunkiem do mnie i moich uczuć.

Daniel Wszystkie prezentowane opinie są zweryfikowane

Pani Paulina Albińska jest bardzo empatyczną osobą, bardzo dobrze wspominam czas terapii na Sienkiewicza, mimo miejsca terapii nie narzuca wizji świata, uważnie słucha i jest zaangażowana.

Patryk Wszystkie prezentowane opinie są zweryfikowane

Pani Paulina jest bardzo zaangażowanym terapeutą. Podczas spotkań terapeutycznych zawsze czułam się zrozumiana i wysłuchana w dużym poczuciu bezpieczeństwa.

Kamila Wszystkie prezentowane opinie są zweryfikowane

Ciepła i konkretna osoba, przede wszystkim wnikliwa psycholog. Terapia uporządkowała moje emocje i nazwała lęki więc jest mi teraz lepiej samej ze sobą. Oprócz ulgi i spokoju dała też wiedzę, śmiało mogę powiedzieć, że korzystam z niej każdego dnia i poprawiły się moje relacje z ludźmi. Jestem też pewniejsza siebie. Jeśli komuś zależy, żeby siebie zaakceptować – polecam. Spotkania są szczere i profesjonalne, a jako pacjentka czułam się zrozumiana. Czułam też i widziałam zaangażowanie p. Pauliny w każdą minutę spotkania.

Michalina Ch. Wszystkie prezentowane opinie są zweryfikowane

Do p. Pauliny Albińskiej trafiłam w ciężkim momencie swojego życia. Cierpię na OCD i mimo że objawy z każdym tygodniem narastały, zdecydowałam się wyciągnąć rękę po pomoc dopiero kiedy nie byłam w stanie już funkcjonować. Natrętne myśli zajmowały z 90% mojego dnia, powodowały bardzo duże problemy z zasypianiem. Budziłam się po 2-3 godzinach snu i od razu zaczynał się mętlik w głowie. Miałam wielkie poczucie winy, cały czas obwiniałam się za to co przychodzi mi do głowy i nie pozwalałam sobie na usprawiedliwienie objawów chorobą, którą przecież mam. Na terapii początkowo ciężko było zmierzyć się z uświadomieniem sobie natrętnych myśli, z przytaczaniem konkretnych z nich. W tym okresie p. Paulina była bardzo uważna na to co mówię, bardzo pomagało to że widziałam jej profesjonalizm, serdeczność, chęć pomocy i to jak jest zaangażowana w terapię ze mną. Z czasem każde spotkanie dawało mi poczucie ulgi. Wychodziłam z niego uspokojona i pozytywnie nastawiona. Później p. Paulina nauczyła mnie mierzyć się z moją chorobą. I teraz pomimo że ciągle jest obecna w moim życiu, wiem że jestem od niej silniejsza. I mam nadzieję że tak pozostanie.

Karolina Wszystkie prezentowane opinie są zweryfikowane

Pani Paulina jest bardzo ciepłą, wyrozumiałą, cierpliwą i profesjonalną terapeutką. Wzbudza ogromne zaufanie i poczucie bezpieczeństwa oraz akceptacji. Pomaga podejmować konkretne kroki w rozwiązywaniu problemów, z którymi się zgłoszono, ale również zauważa wiele aspektów, których się nie dostrzegało. Jest ogromnie wspierającym, zaangażowanym i motywującym terapeutą.

N.B. Wszystkie prezentowane opinie są zweryfikowane

Zdecydowanie polecam Panią Paulinę Albińską i pracę z nią. Jest znakomitym słuchaczem i prowadzi terapię w sposób bardzo profesjonalny. Podczas spotkań czułam się bardzo bezpiecznie i pewnie, że jestem w rękach specjalisty. Z wizyty na wizytę rozpracowywałyśmy kolejne zagadnienia, z każdym spotkaniem czułam się pewniej w mojej głowie i podejmowanych życiowych decyzjach. Pani Paulina otworzyła mnie na świat emocji i nauczyła z nimi żyć. Z całym przekonaniem polecam osobom z problemami lękowymi, niskim poczuciem własnej wartości, nie umiejącym dopuścić do głosu swoich emocji.

K Wszystkie prezentowane opinie są zweryfikowane

Pani Paulina Albińska przede wszystkim potrafi słuchać,a co najważniejsze "słyszy" co mówi do niej pacjent,wychwytuje momentalnie przyczynę problemu z jakim zgłasza się do niej pacjent,dzięki czemu można skupić się na konkretnym problemie z którym pacjent zgłasza się do Pani Pauliny o pomoc.Jest oddana cała sobą podczas terapii,pełen profesjonalizm co budzi w pacjencie zaufanie i wiarę,że niemożliwe nie istnieje-tylko trzeba umiejętnie przy pomocy terapeuty pousuwać zalegające blokady w głowie.Z całego serca polecam Panią Paulinę Albińską.

Cz.M. Wszystkie prezentowane opinie są zweryfikowane

Pani Paulina jest terapeutką bardzo ciepłą i niezwykle profesjonalną. Jest to 3 psycholog, do którego trafiłam na terapię i naprawdę jestem pod wrażeniem tego jak celnie diagnozuje problemy. Nie tylko pomaga przepracować problemy, ale też stara się nauczyć pacjenta jak może sobie sam radzić na co dzień. Wyrozumiała, mimo, że niektóre rzeczy musi mi powtarzać po 10 razy, nie traci cierpliwości. Polecam z ręką na sercu!

M. Wszystkie prezentowane opinie są zweryfikowane